четвер, 20 грудня 2018 р.

Йде Святий Миколай





      З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найбільшим і найрадіснішим для дітвори є свято Миколая.  Відбулося воно і в філії «Підлісецький ЗЗСОІ-ІІ ст.-ЗДО», (керівник І.Пемпусь,) для учнів школи.  Школярі з нетерпінням чекали на свого покровителя, доброго Духа. Хлопчики і дівчатка, щоб отримати гарного подарунка від Миколая, намагалися добре вчитися, поважати старших, допомагати батькам.
     
На свято учні 1 класу з вчителем Г.Світою  підготували вірші, пісеньки про Святого Миколая, учні 2-3 класів  під керівництвом Л.Тур і О.Тарньової брали участь в інсценізації «Йде Святий Миколай». 
До свята також долучилися  малята з дошкільного закладу, які радо зустріли святого Миколая, зі своєю  святковою програмою під керівництвом вихователя  М.Пемпусь.

       За це в нагороду діти отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.  Роздаючи солодощі, Святий Миколай бажав дітям бути чемними, робити добро, не ображати нікого, не  сваритися.
 Ще довго лунала пісня «Ой хто, хто Миколая любить», веселий сміх щасливих дітей. Діти дякували Миколаю за подарунки
.
     З наступаючим Новим  роком та Різдвом Христовим,  шановні добродії, здоров’я, щастя, радості, спокою і миру Вам у Ваших родинах
-побажав Святий Миколай.










пʼятниця, 14 грудня 2018 р.

Тиждень правових знань





Протягом 10-14 грудня  у філії « Підлісецький ЗЗСО І-ІІ ступенів – ЗДО» (завідувач Пемпусь І.В. ) було проведено тиждень правових знань присвячений  70-тій річниці проголошення Загальної декларації прав людини.  Тиждень розпочався у  понеділок в День захисту прав людини загальношкільним уроком  на тему: «Права людини: сторінками декларації прав людини» , який провів  вчитель  правознавства Пемпусь Д.В.  
    Метою проведення заходу було ознайомлення учнів 5-9 класів з основними видами прав людини, навчити дітей свідомо ставитися до використання тих чи інших прав у своєму житті, пояснювати взаємозв’язок між  правами  і обов’язками людини і громадянина.
    Під час проведення відкритого уроку вчитель розповів школярам ,що 10 грудня 1948 р. ООН прийняла цей важливий документ для суспільства. Було наголошено, що найголовніші права людини записані і визначені у Конституції України.
    12 грудня  Пемпусь Д.В. провів виховну годину «Конвенція про права дитини». Педагог продемонстрував цікаві слайди та відеоролики, які були присвячені правам дитини як особи, що не досягнула 18 років. На прикладах різних юридичних ситуацій учні висловлювали свої думки щодо застосування різних прав ,які забезпечують їхнє повноцінне життя і розвиток.
     На закінчення правового тижня  14 грудня учні 5-9 класів підготували стіннівки на конкурс «Знай свої права, пам’ятай про обов’язки». Учні презентували свої роботи та колективно визначили найкращі стіннівки.
Також учні позмагались у вікторині «Як я знаю основні закони мого життя» продемонструвавши правову обізнаність та ерудицію. 
     Від проведеного заходу присутні залишилися задоволеними і почерпнули багато цікавого та нового для себе.


День вшанування учасників ліквідації на ЧАЕС.


Чорнобиль – один із епохальних поворотів не тільки української історії, але і всього людства. Біль і мужність Чорнобиля вже 28 років сповнює наші серця тривогою та неспокоєм.
     З метою забезпечення належного вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму, 14 грудня у філії «Підлісецький ЗЗСОІ-ІІст.-ЗДО»(завідувач філії І.В.Пемпусь) відбулася загальношкільна лінійка, яку підготували учні 8 класу під керівництвом класного керівника Поцілуйко Олени Миколаївни.
Учні розповіли про одну  з найбільших аварій на атомних електростанціях — аварію на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС), згадували про учасників ліквідації, яким ми повинні завдячувати життям.  
     Указом Президента України було засновано пам’ятну дату — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначають 14 грудня
    У багатьох може виникнути питання, навіщо потрібне це свято, якщо є 26 квітня — Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

      За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом.
     Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.




середа, 12 грудня 2018 р.

    Напередодні новорічно – різдвяних святкувань учні  філії «Підлісецький ЗЗСО І-ІІст. -ЗДО»(завідувач І.В.Пемпусь) створили святкову атмосферу в школі , організувавши виставку учнівських робіт «Новорічна композиція».
 Мета виставки: пропагування серед учнівської молоді бережливого ставлення до природи, формування практичних умінь та навичок по виготовленню новорічно-різдвяних композицій, залучення молодого покоління до процесу відтворення традиційного українського народного мистецтва.
   Ця  виставка викликала жвавий інтерес  серед  учнів, батьків та вчителів, всі шукали цікаві ідеї для створення новорічних композицій. Під керівництвом вчителя трудового навчання (Пемпусь Д.В.) було  організовано виставку робіт у школі та вибрано найкращу новорічну композицію  для представлення у районному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної  виставки «Новорічна композиція».  
    Результат не забарився ,представлена композиція «П’ятачок і хвіст гачок, Року Нового значок» займила почесне ІІ місце серед шкіл Мостиської ОТГ.
   Дякуємо всім за творчі ідеї, успіхів у Новому 2019 році!

Товариство "Просвіта" в авангарді встановлення української діяльності



У філії «Підлісецький ЗЗСО І-ІІ ст.-ЗДО»(завідувач І.В.Пемпусь) 11 грудня 2018 року була проведена година спілкування на тему "Товариство "Просвіта" в авангарді встановлення української державності".
Розвиток українського національного руху від другої половини XIХ ст. до початку XX ст., Українську революцію 1917 року, національне державотворення 1917—1920 рр., здобуття і утвердження Української Незалежності 1991 р., участь у Революції Гідності 2013—2014 рр. неможливо уявити без велетенської, невтомної і самовідданої праці й героїзму просвітян багатьох поколінь.
Завідувач філії І.В.Пемпусь у своєму слові провів історичні паралелі між діяльністю "Просвіти", яка пробуджувала національну свідомість, обстоювала культурно-освітні та політичні права українців в кінці ХІХ ст. початку ХХ ст., та подіями сучасності, коли українцям і надалі доводиться боротися за утвердження української мови, культури та своєї ідентичності. І в цьому сенсі велика просвітницька  робота належить просвітянам. Адже де є українське слово, українська культура там є Україна.
Активну участь у проведені години спілкування взяли учні 9-го класу Марія Поцілуйко та Наталя Корнеляк, які підготували повідомлення про діяльність товариства "Просвіта".


пʼятниця, 7 грудня 2018 р.

відзначення 150-річчя заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка


В ці дні вся громадськість України відзначає славний ювілей — 150 років заснування Товариства “Просвіта”. Ця подія належить до вагомих в історії українства і є не просто ювілеєм однієї з громадських організацій, а має визначальне місце у встановленні української ідентичності та встановлення нашої державності.
В рамках проведення заходів щодо відзначення 150-річчя заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка 07 грудня 2018 року у філії «Підлісецький ЗЗСО І-ІІ ст.-ЗДО»(завідуючий філії І.В.Пемпусь) перший урок було розпочато з Молитви за Україну. Діти та учителі, разом, помолилися за нашу неньку Україну, за її героїв що захищали українське слово, українську пісню у ХІХ-ХХ століттях, а також за воїнів-героїв, що стоять на сторожі України в новітній історії нашої держави. Зі словом до присутніх про значущість товариства «Просвіта» звернулися завідуючий філії І.В.Пемпусь та вчитель історії Я.А.Дебера. На закінчення присутні виконали пісню «Боже я молюсь за Україну…».


 






середа, 28 листопада 2018 р.

Семінар заступників з освітнього процесу


  У філії «Підлісецький ЗЗСО І-ІІступенів-ЗДО»ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІступенів» відбувся семінар заступників з освітнього процесу з проблеми «Формування ключових компетентностей здобувачів освіти» (організатор відділ освіти,культури і туризму,молоді та спорту Мостиської міської ради Львівської області»
    Метою семінару було ознайоми з технологіями реалізації проблеми формування ключових компетентностей здобувачів освіти в сучасних умовах на уроках. На семінарі були присутні методисти відділу освіти Мостиського ОТГ, заступники директорів з освітнього процесу. Запрошені гості мали можливість побувавати на відкритих уроках,взяти участь у засіданні круглого столу:
-Урок вивчення нового матеріалу з елементами казки: «Вживання великої букви у кличках тварин» (2 клас,українська мова,Тур Л.Г.);
-Урок позакласного читання «Людина без друзів,як дерево без коріння»за твором В.Сухомлинського «Кінь утік…» (3 клас,Тарньова О.Г.)
-Урок-подорож «Мандрівка Святою Землею» (6 клас,основи християнської етики,Пемпусь М.І.)
-Бінарний інтерактивний урок-проект вивчення творчості Н.М.Токарчик «Радіє  учительська доля» (8 клас,українська література,Мудрагеля О.Р.)
-Урок засвоєння нових знань з елементами методу «перевернутий клас» «Політика Австрійської імперії щодо українських територій.Йосифінські реформи.Соціальні протести.»(9 клас,історія України,Пемпусь Д.В.)
-Круглий стіл  «Формування ключових компетентностей здобувачів освіти» (заступник завідувача філії Світа Г.І.)
Відвідавши уроки, взявши участь у засіданні круглого столу можна зробити висновок,що формування ключових компетентностей нерозривно пов’язано з певним типом організації знань.На кожному відвіданому уроці вчителі показали ,як формують ключові компетентності у здобувачів освіти. 

Отже, реалізація компетентністного підходу – це важлива умова підвищення якості освіти.


пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Україна пам'ятає, світ визнає



У філії «Підлісецький ЗЗСО І-ІІ ст.-ЗДО»(керівник І.Пемпусь)   ОЗ «Мостиський  ЗЗСО №2 І-ІІІ ст» було проведено вчителем історії (Я.Дебера)  урок -пам’яті «Україна пам’ятає, світ визнає».
      Урок -пам’яті проведено  з метою повернення історичної пам’яті про Голодомор 1932-1933рр. та формування в учнів поваги до подій тих часів , виховувати почуття співчуття , співпереживання до минулого нашого народу.
     Вчителька  підготувала  книжкову виставку «Україна пам’ятає…» , а також оформила стіл до тематики: букет квітів, перев’язаних чорною стрічкою, вишитий рушник, кусок чорного хліба, склянка води, п’ять колосків пшениці .
Учні у вишиванках  читали про трагічні сторінки України 1932-1933рр., а також переглядали документальний фільм «Страшна сторінка в історії України» , в якому слухали розповіді очевидців про голодомор. Вчитель Дебера Я.А. наголосила, що 28.11.2006р. Верховна Рада України  прийняла закон «Про голодомор 1932-1933рр.». У першій частині було визначено, що цей голодомор є геноцидом українського народу.
     Сьогодні в останню суботу листопада українці  вшановують пам’ять про тих, хто помер голодною смертю, засвічують свічки пам’яті. У запізнілій жалобі схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто загинув від голоду, саме після таких слів була оголошена хвилина мовчання.


середа, 14 листопада 2018 р.

Методичне об'єднання вчителів 1 класу





У філіі “Підлісецький ЗЗСО І-ІІ ступенів-ЗДО»  (керівник Пемпусь І.В.) ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ст.» 13.11.2018р.відбулося методичне об’єднання вчителів 1 класу. Вчителі мали можливість відвідати ранкову зустріч, урок математики, який провела вчитель Світа Г.І.
Тема уроку: «Склад числа 7.Порівняння в межах 7.Порядкова лічба»
Мета:Ознайомити учнів зі складом числа 7; вчити порівнювати в межах 7,розвивати пам’ять , увагу, логічне мислення учнів, самостійність під час роботи. Виховувати допитливість, культуру письма ,працьовитість.
     На урок завітала Осінь, яка принесла для учнів цікаві завдання. Вчитель використала різні  цікаві форми та методи роботи з використанням інформаційних технологій, математичні флеш-карти, дослідницька робота, математичні вікторини з використанням LEGO.
    Учні з захопленням брали участь у роботі на уроці, показали знання та прагнення до навчання. Урок був надзвичайно цікавий та захоплюючий. Вчитель показала свої організаторські здібності ,ерудицію,професіоналізм,  передала не тільки свої знання ,але й віддала частинку себе, своє тепло, доброту, любов.


вівторок, 13 листопада 2018 р.

Педагогічні читання 2018




       Педагогічні читання  - одна з продуктивних форм методичної роботи з підвищення професійної   компетентності педагогів, що дозволяє вивчити та перейняти перспективний педагогічний досвід, обговорити актуальні проблеми освітньої практики, визначити шляхи їх вирішення. Завдання педагогічних читань ми  бачимо в: удосконаленні науково-методичного рівня підготовки педагогів, стимулюванні творчої ініціативи; пошуку та підтримці творчих педагогів, сприянні запровадженню їхніх розробок до освітнього процесу, розповсюдженню перспективного педагогічного досвіду; створенні науково-методичного простору для об'єднання педагогів з метою подальшої співпраці, акумуляції ідей і поєднання можливостей; підвищення ефективності педагогічної праці завдяки обміну професійним досвідом з колегами, підвищення мотивації педагогічної діяльності; розвитку форм партнерства й співпраці педагогів.
      31.10.2018р.  в ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ст.»  пройшли  педагогічні читання  на тему : "Компетентнісний підхід – переорієнтація з процесу на результат».
Участь у педагогічних читаннях взяли педагоги опорного закладу, а також педагоги шкіл філій «Підлісецький ЗЗСО І-ІІ ст.-ЗДО» та «Годинівський  ЗЗСО І-ІІ ст. –ЗДО»
 Це дало можливість кожному не лише узагальнити свій власний наявний досвід, але й збагатити його досвідом колег, розробити нові форми його впровадження.
Під час педагогічних читань присутні заслухали доповіді на тему:
1. Компетентнісний підхід в освіті як основа її реформування: суть, проблеми, перспективи
2. Компетентнісний підхід: європейський вимір
3.Компетентнісний підхід до професійного розвитку вчителя
4. Компетентнісний підхід у навчанні математики та інформатики
5. Компетентнісний підхід у навчанні української мови та літератури
6. Компетентнісний підхід у навчанні англійської мови 

          Доповідачі ділилися досвідом роботи із запропонованих тем, використовуючи мультимедійні засоби.
У рамках педагогічних читань були створені оптимальні умови для неформального активного професійного спілкування і це дало можливість педагогам розширити свою педагогічну свідомість, обмінятися досвідом, знайти однодумців.
.



понеділок, 12 листопада 2018 р.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності





… Поки живе мова – житиме й народ, яко національність
...От чому мова завжди має таку велику вагу в національному рухові,
от чому ставлять її на перше почесне місце серед головних наших питань.
(Іван Огієнко‎)
Щороку у день української писемності та мови 9 листопада  кожен охочий може перевірити свої знання орфографії, пунктуації та інших правил української мови та продемонструвати свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово. Для цього варто лише взяти участь у написанні радіо диктанту національної єдності.
 Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. Мова – обличчя людини, її культура.
 Текст диктанту  прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко.  Він обрав тему – "Крила України".  
 За традицією учні філії “Підлісецький ЗЗСО І-ІІступенів –ЗДО» ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів»(завідувач Пемпусь І .В.) школи спільно із вчителями школи  (Голубко Е.Г., Мудрагеля О.Р., Пемпусь Д.В., Поцілуйко О.М.), долучились до даного заходу, тим самим висловивши свою любов до рідної мови, до української землі, до свого народу.
 Для нас диктант під назвою “Крила України” – свято рідного слова, можливість перевірити свої знання, відчути власну причетність до когорти шанувальників української мови! А ще – гордість за нашу країну, мальовничу і прекрасну, подаровану нам можливість жити, трудитись і мріяти!
                                                          


неділя, 11 листопада 2018 р.

О, яка чудова українська мова!




 Мова-душа кожної національності,
її святощі,її найцінніший скарб»
    В  умовах,які склалися в нашій країні,українська мова набула особливої уваги-вона стала символом миру і єднання нації.
   9 листопада у філії «Підлісецький ЗЗСО І-ІІ ступенів-ЗДО»ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІступенів(завідувач філії Пемпусь І.В)  проведено виховний захід
 «О, яка чудова  українська мова!»  Свято організоване вчителями початкових класів Тарньовою О.Г, Тур Л.Г. разом з учнями 2-3 класів. 
Метою заходу було ознайомити учнів з відомостями про виникнення писемності;про історію та розвиток рідної мови;показати її красу та багатство;розкрити її необхідність у житті людини. Розвивати комунікативну компетентність;вміння та навички виразного читання творів,любов і повагу до рідного слова. Учні читали вірші відомих українських поетів:Тараса Шевченка, Лесі Українки,Володимира Сосюри,а також було проведено мовну вікторину « У рідному слові велика сила»
   Під час заходу присутні прийшли до висновку,що народ, держава, мова-це поняття не роздільні. Без мови немає народу, і навпаки, без народу не існує мови.
       Любіть,поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна,- у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.



понеділок, 29 жовтня 2018 р.

Конкурс міні-проектів "Моя газета"


    Конкурс індивідуальних учнівських міні—проектів «My Newspaper/Моя газета» було проведено у філії «Підлісецький ЗЗСО І—ІІст.—ЗДО» (завідувач І.Пемпусь)
     З метою узагальнення та практичного використання знань здобутих під час вивчення теми «Mass Media/Засоби масової інформації»; активізації творчого потенціалу учнів; заохочення дітей брати активну участь у суспільному та культурному житті рідного села; покращити навички об'єктивного аналізу отриманої інформації; навчитись робити власні висновки та висловлювати свою думку на папері англійською мовою.
Протягом місяця учні 8—го класу на уроках англійської мови (вчитель Н.Гонтова) вивчали усі різновиди ЗМІ, специфіку їх роботи та поступово збирали матеріали для власних міні—проектів. Результатом плідної праці стали цікаві газети та журнали з різноманітними рубриками, захоплюючими статтями, веселими анекдотами, кросвордами та рецептами страв. Найважливішою умовою конкурсу було те, щоб усі матеріали було перекладено на англійську мову. Роботи оцінювались самими учнями: кожен мав можливість перечитати газети однокласників та анонімно виставити бали, але оскільки всі учасники дуже відповідально поставились до завдання і підготували чудові газети, то вирішили не обирати одного переможця, а вважати переможцями усіх. Діти дуже позитивно сприйняли таку форму тематичного оцінювання

неділя, 21 жовтня 2018 р.

Сурми звитяги



З метою широко пропагувати серед дітей та юнацтва кращі зразки мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчати пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах та Революції Гідності, а також підтримує і прославляє бойовий дух наших воїнів на фронті з російським агресором; популяризувати в молодіжному середовищі українське патріотичне мистецтво, зокрема пісню, поезію, хореографію; виявити та відзначити найкращі творчі колективи та окремих виконавців.
  11 жовтня 2018 року в ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів-ЗДО» проведено міський дев’ятнадцятий (Всеукраїнський )  дитячо-юнацький  фестиваль мистецтв «Сурми звитяги», в якому   взяли  участь учні філії «Підлісецький ЗЗСО І-ІІст.-ЗДО» (керівник  Пемпусь І.В.)  та повернулись  з призовими місцями.
Номінація “Тріо ” ІІІ місце – Корнеляк Юрій, Пемпусь Олег, Чурко Олег, (учні 6 класу), виконання пісні «Сім шляхів»
(кер. Маскаль І.П.)
Номінація “Художнє читання» ІІІ місце – Гриньо Тетяна,( учениця 8 класу)-  читання вірша «Розцвітай Україно»  (кер. Мудрагеля О.Р.)


пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

День захисника України




 В багатому на подвиги літописі українського воїнства було безліч битв і дат, гідних стати святом, проте ще з козацьких часів день Покрови Пресвятої Богородиці був святковим днем захисників Вітчизни, козацькою Покровою. Кожного року 14 жовтня традиційно відзначається,  як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.       
     Згідно з указом Президента України, з 2014 року 14 жовтня встановлено Днем захисника України. І тепер цей день став не просто державним святом, а направду всенародним святом, бо захисниками незалежності та суверенітету України в наш час є військові і добровольці   і волонтери, дорослі і  діти - всі ті, хто в різний спосіб  наближають перемогу над російськими загарбниками.
      Тож з нагоди Дня захисника України й з метою вшанування всіх українських воїнів, у філії «Підлісецький ЗЗСО І-ІІст-ЗДО»(керівник І. В.Пемпусь). сьогодні, 12 жовтня, відбувся шкільний конкурс  стройової пісні та маршу, який організував вчитель фізкультури Пемпусь Д.В. та вчитель музики Маскаль І.П.
Свято розпочалося з урочистого відкриття, де усіх  присутніх зі святом  привітав завідувач філії.  Пемпусь Д.В.  розповів про історію виникнення Дня захисника України, а  учні 6 класу в подарунок усім виконали  пісню «Сім шляхів моєї долі».
Далі розпочався  конкурс  стройової пісні і маршу, в якому взяли участь учні 5-9 класів. Марширувати з піснею, виконувати стройові вправи,здача рапорту, а також підбір речівок та виготовлення емблем – все це продемонстрували учні 5-9 класів.   
Учнівські гурти оцінювало вчительське журі за певними критеріями.  Школярі показали добру підготовку , тому кожен гурт було нагороджено грамотами та подяками у певних номінаціях.
    У виступах учнів відчувався дух патріотизму та відповідальність у кожному кроці. А стройові пісні запалювали любов до Батьківщини й готовність до її захисту.